Everything You Need to Know About Wedding Dress Preservation

Wszystko, co musisz wiedzieć o konserwacji sukni ślubnej

Dzisiejsze panny młode mają wiele opcji, co zrobić ze swoją suknią ślubną po „tak”. Niektórzy oddają lub sprzedają swoją suknię. Inni zmieniają przeznaczenie swojej sukni ślubnej https://www. geomiso.community/groups/wszystko-co-musisz-wiedziec-o-konserwacji-sukni-slubnej-1373334694/ w bieliznę lub strój koktajlowy, podczas gdy niektórzy „śmieją to”; z wypełnioną kolorową bombą sesją zdjęciową. Jednak wiele narzeczonych chce trzymać się tej sukni, która reprezentuje tyle miłości, szczęścia i goregaonbx.com uroczystość.

Dlatego konserwacja sukni ślubnej jest tak ważna. Suknia ślubna jest zwykle misternie zaprojektowana i niezwykle delikatna i nie można jej czyścić jak każdą starą suknię. Czyszczenie i konserwacja sukni ślubnej są kluczem do upewnienia się, że suknia przetrwa całe życie. Jeśli zdecydujesz się nie konserwować swojej sukni ślubnej, możesz ryzykować:

 • Pożółknięcie tkaniny
 • Brązowe plamy utleniania
 • Rozrost pleśni
 • Trwałe zagniecenia tkaniny

Czytaj dalej, aby uzyskać wszystko, co musisz wiedzieć o konserwacji sukni ślubnej.

Konserwacja sukni ślubnej

Konserwacja sukni ślubnej to seria specjalnych technik czyszczenia i pakowania, które zapewniają, że styl zachowa swoją jakość przez długi czas.

Koszt konserwacji sukni ślubnej

Ważne jest uwzględnienie konserwacji sukni ślubnej w budżecie ślubnym. Biorąc pod uwagę, że wiele zestawów do konserwacji ślubów kosztuje od 250 do 400 USD, jest to znaczny wydatek.

Konserwacja sukni ślubnej a standardowe pranie chemiczne

W przeciwieństwie do jednego -rozmiar uniwersalny Pranie chemiczne, konserwacja sukni ślubnej rozpoczyna się od oceny doświadczonego specjalisty. Specjalista opracowuje unikalny plan leczenia na podstawie materiału, ściegów i szczegółów sukni, a także analizuje plamy wzdłuż rąbka i całej sukni.

Istnieją jednak pralnie chemiczne, które oferują również specjalistyczne usługi weselne czyszczenie sukni. Możesz ich użyć, ale najpierw sprawdź ich proces. W szczególności będziesz chciał znaleźć pralnię chemiczną, która używa delikatnego i wystarczająco czystego rozpuszczalnika do sukni. Inne rozpuszczalniki używane do regularnego czyszczenia na sucho mogą zawierać zanieczyszczenia, które mogą ponownie osadzać się na ubraniach i pozostawiać suknię ślubną z dziwnym zapachem. Czyszczenie i konserwowanie sukni ślubnych powinno być wykonywane wyłącznie przez pralnie chemiczne, które specjalizują się w czyszczeniu sukni.

Zanim zwrócisz się do jakiejkolwiek firmy czyszczącej lub konserwatorskiej, dokładnie zapoznaj się z ich polityką. Chcesz kogoś, kto zagwarantuje, że nie wyrządzi żadnych szkód podczas konserwacji. A w przypadku uszkodzenia poszukaj gwarancji zwrotu kosztu sukni (nie tylko konserwacji). Ponadto dowiedz się, jak długo dają gwarancję, że suknia ślubna po ich zakonserwowaniu pozostanie w nienaruszonym stanie.

Wskazówki dotyczące konserwacji sukni ślubnej

Niewidoczne plamy mogą czaić się na Twojej sukni ślubnej

" Co dziwne, najbardziej niebezpieczne wycieki to te, których nie widać” mówi ekspert Sally Conant. „Białe wino i inne rzeczy po wyschnięciu stają się przejrzyste, a te utajone plamy zawierają cukier, który z czasem karmelizuje w ciemnobrązowe plamy, których zwykłe pranie chemiczne nie jest w stanie usunąć. Możesz myśleć, że twoja suknia jest w porządku, ale po sześciu miesiącach lub dłużej utajona plama staje się bladożółta, a następnie ciemnieje w miarę starzenia się. Ciepło przyspiesza ten proces”.

 

Profesjonalni sprzątacze i konserwatorzy są szkoleni, by dostrzegać to, co niewidoczne. Będą w stanie poradzić sobie z wszelkimi plamami na Twojej sukni ślubnej, od niewidocznych do widocznych. Czy dół Twojej sukienki zabrudził się od doskonałych ujęć w ogrodzie? Czy ktoś oblał go czerwonym winem podczas przyjęcia? Czy nadgorliwa ciocia rozmazała na niej podkład, kiedy przyszła się przytulić? Opracują plan leczenia dla każdego rodzaju plam.

Uważaj na etykietę na swojej sukience

To jest jedna etykieta, której nie& #39;nie chcę ignorować. Poszukaj konkretnych wskazówek dotyczących czyszczenia na sucho, takich jak „Czyszczenie chemiczne tylko rozpuszczalnikiem naftowym”. Cokolwiek mówi, posłuchaj go i upewnij się, że wybrany konserwator lub pralnia chemiczna ma odpowiednie środki do czyszczenia Twojej sukni ślubnej.

Czas jest najważniejszy

Profesjonalne czyszczenie to pierwszy krok w konserwacji sukni ślubnej, a im szybciej uda się oddać suknię ślubną do konserwatora lub pralni chemicznej, tym lepiej. Panny młode mogą czekać tygodniami na zabranie sukni do czyszczenia, a to nie jest dobre. Do tego czasu plamy mogły już naprawdę się utrwalić.

Zdejmij sukienkę zaraz po zakończeniu przyjęcia i upewnij się, że następnego dnia dotrze do pralni chemicznej. Jeśli wybierasz się w podróż poślubną, zamów ją dla druhny lub matki.

Pudełko do przechowywania powinno być hermetycznie zamknięte

Zakonserwowana sukienka jest zwykle przechowywana w hermetycznym pudełku, z którego tlen został odessany i zastąpiony azotem. Ma to na celu zapobieganie utlenianiu (starzenie się, odbarwianie itp.), które może przytrafić się ubraniom przechowywanym przez kilka lat. Specjaliści od sukni ślubnych zalecają, aby nigdy nie łamać plomby, a jeśli to zrobisz, należy ją zakonserwować i ponownie zapieczętować.

Przechowuj suknię ślubną w chłodnym, ciemnym miejscu

Gdy suknia ślubna została odpowiednio wyczyszczona, czas ją przechować. Chroń swoją sukienkę przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, które mogą wyblaknąć i zmienić kolor na żółty. Zdejmij go z wieszaka, co może spowodować zniekształcenie najcięższych sukienek. Cokolwiek robisz, unikaj przechowywania sukienki w zwykłym https://www.kinokawa-dmo.com zapinana na zamek plastikowa torba. Plastik taki jak ten zatrzymuje wilgoć i może potencjalnie odbarwić suknię ślubną. Wyjątkiem jest bezkwasowe tworzywo sztuczne, z którego wykonane są ślubne pudełka do przechowywania. Skorzystaj z profesjonalnego ślubnego pudełka do przechowywania lub jeszcze lepiej ze ślubnej skrzyni.

„Bezkwasowa skrzynia ślubna, która chroni Twoją suknię przed powietrzem i światłem, to najbezpieczniejszy sposób przechowywania sukni przez wiele lat przyjść,” mówi Conant. „Oddychające torby zapewniają bezpieczne, krótkotrwałe przechowywanie, ale długie wieszanie nie jest dobre dla twojej sukni. "

Nie zapomnij butów i bukietu

Podejmując odpowiednie kroki, możesz zachować zarówno buty, jak i bukiet, obok sukni. W przypadku butów tekstylnych użyj delikatnej szmatki i gąbki oraz delikatnie wyszoruj buty łagodnym detergentem. Dla https://e-gfaop.org/Blog/index.php?entryid=7840 skórzane buty, dobrze je wypoleruj. Jeśli naprawdę zrobiłeś numer na swoich butach, możesz oddać je do pralni chemicznej. Po wyczyszczeniu butów zawiń je w białą chusteczkę i umieść w pudełku.

W zależności od rodzaju materiału, z którego wykonane są Twoje buty, możesz umieścić je razem z sukienką w pudełku do konserwacji. Porozmawiaj ze swoim konserwatorem zabytków, aby sprawdzić, czy jest to możliwe. W przypadku bukietów ślubnych można prasować, wieszać, pokrywać kwiaty woskiem lub użyć żywicy epoksydowej, aby je zachować.

Konserwacja sukni ślubnej własnymi rękami

Jeśli chcesz samodzielnie konserwować suknię ślubną, przestrzeganie tych wskazówek zapewni Ci sukces.

 • Do dotykania sukni ślubnej zawsze używaj białych bawełnianych rękawiczek.
 • Przed całkowitym wyczyszczeniem ubrać, przetestuj tkaninę w niewidocznym miejscu, aby upewnić się, że nie uszkodzi tkaniny.
 • Pędzle z miękkim włosiem pomogą Ci wykonać zadanie. Weź kilka delikatnych szczoteczek do zębów i do dzieła.
 • NIGDY nie używaj wybielacza na sukni. Delikatna tkanina może zostać nieodwracalnie uszkodzona, jeśli użyjesz tego niezwykle żrącego środka chemicznego.
 • Kiedy suknia ślubna jest czysta i sucha, zawiń ją w bezkwasową bibułkę lub wstępnie wypraną niebielony muślin. Unikaj kolorowej bibuły, ponieważ z czasem może poplamić sukienkę. Umieść warstwy bibuły lub muślinu między fałdami sukienki, aby uniknąć trwałego zagniecenia. Dodatkowo pamiętaj, aby biust (i rękawy) sukienki wypchać bibułą, aby zachować jej pełny kształt.
 • Umieść sukienkę w pojemniku bezkwasowym i przechowuj w miejscu zabezpieczonym przed ostrym światłem lub temperaturą (np. pod łóżkiem). Do pudełka możesz też dodać saszetki pochłaniające wilgoć z krzemionki, aby kontrolować wilgotność.
 • Możesz też użyć plastikowej torby bezkwasowej, aby powiesić sukienkę w chłodnej, suchej szafie. Unikaj wieszania sukni ślubnej na wieszaku wykonanym z drutu lub drewna. Suknie ślubne są znacznie cięższe niż zwykłe ubrania, a ich waga może powodować naciąganie materiału podczas zwisania, co może prowadzić do zniekształceń.

Jeśli zdecydujesz się powiesić suknię ślubną, zawsze używaj wyściełanego wieszaka. Powieszona suknia ślubna zapewnia najlepszą cyrkulację powietrza, a ponadto nigdy nie musisz się martwić o trwałe zagniecenia.

 • Nie przechowuj swoją suknię na strychu, w garażu, w piwnicy lub na http://Www.dapurwebsite.com/author/Rosalinedec/ piwnicy, ponieważ temperatury i wilgotność w tych obszarach mogą być ekstremalne.
 • Sprawdź swoją suknię co dwa lub trzy lata i złóż ją ponownie, aby mieć pewność, że nie powstają trwałe zagniecenia.

Leave a Reply

Your email address will not be published.